А також офісний, чи ж «комп» на дачі, ноутбук та навіть тонкий ультрабук – цей модуль від Patriot зможе вміститися навіть в надкомпактне «посадкове місце» останнього зі згаданих. Які швидкості отримаємо та чому перед нами дійсно вартий уваги твердотільний накопичувач, я розповім у цьому огляді. Що ж, поїхали!
Комплектація
В одноразовій картонній коробці з блістерним вікном спереду ніяких несподіванок – лиш сам носій з фірмовим охолоджувачем, що виробник встановив на нього за замовченням. Тут приємна «річ» – невелика товщина згаданого радіатора. За рахунок останнього Patriot P400 Lite 1TB поміститься, в тому числі в ультрабуках і це круто.
Документації традиційно немає. Але особисто я нічого страшного в цьому не вбачаю, оскільки процедура встановлення не є складною. Стосовно ж гарантійного корінця, ним в такому випадку слугує чек, що засвідчує офіційність купівлі. Гарантія, нагадаю, 5 років. Погодьтесь – це варто того, щоб зберегти відповідні документи.
Характеристики та особливості
- Тип флешпам’яті NAND – TLC;
- Підтримка TRIM;
- Формфактор — M.2 2280;
- Розміри — 80x22x3.8 мм;
- Вага – 9 г;
- Максимальна швидкість читання – 3500 МБ/с;
- Максимальна швидкість запису – 2700 МБ/с;
- Швидкість випадкового читання блоками 4KB, IOPS – 340000;
- Швидкість випадкового запису блоками 4KB, IOPS – 540000;
- Ресурс запису – 560 ТБ;
- Об’єми: 250 ГБ (P400LP250GM28H), 500 ГБ (P400LP500GM28H), 1ТБ (P400LP1KGM28H); 2ТБ (P400LP2KGM28H).
Система розпайки
Щодо плати, тут стандартний розмір 22х80 мм. Товщина виробу разом зі згаданим радіатором, який, до речі виробник назвав графеновим тепловідвідним екраном – 3,8 мм.
Нескладно помітити – вся компонентна база «на борту» розпаяна лише по одній зі сторін плати; на протилежній — наліпка з різноманітними технічними даними.
Панель з компонентною базою прикрита радіатором. Стосовно якості «посадки» його, тут питань немає – надійно. Знімати згаданий «захист» я категорично не раджу, навіть якщо ви ну дуже цікавий користувач. За компонентну базу, яку виробник використав в даній моделі, я розповім дещо нижче. Разом з тим пам’ятайте – знімете радіатор, чи хоча б трохи «надірвете» і це буде помічено спеціалістами сервісного центру. Наслідки, впевнений, всім відомі.
Елемента база та якість розпайки
Тут я відповідаю на запитання найбільш допитливих користувачів з приводу розміщеної «під капотом» P400LP1KGM28H елементної бази. Отже, дивимось далі на ілюстраціях.
Щодо якості розпайки, то тут як і у випадку з фіксацією тепловідвідного екрана – жодних зауважень, причому навіть у форматі відвертих причепок.
Сканування в CrystalDiskInfo та особливості носія
А ось тепер знайомтесь з даними, що були отримані під час сканування носія додатком
Окремо привертає до себе увагу контролер PCIe M.2 Gen 4 x4 NVMe 1.4 та, відповідно, вражаючі показники як на швидкість читання, так і швидкість запису – дивимося таблицю характеристик вище.
Також варто відзначити підтримку технології SmartECC, теплове дроселювання та наскрізний захист передачі даних.
Зібраний тестовий стенд
- материнська плата — ASUS PRIME B660-PLUS D4 (90MB18X0-M1EAY0);
- процесор — Intel Core i5-12400F 2.5GHz/18MB (BX8071512400F) s1700 BOX;
- оперативна пам’ять — Goodram IRDM X 2х8 ГБ;
- HDD — Western Digital Blue 1TB;
- відеокарта — MSI GeForce GTX 960;
- блок живлення Deepcool DQ750ST.
В якості програмної платформи – ОС Windows 10 (Домашня версія). Збірка в закритому корпусі.
Мої результати тестування
Далі результат тестування на базі ПК з залізом, що я зазначив вище.
Замість підсумків
То ж в підсумку маємо дійсно варту уваги пропозицію апгрейда вашого настільного чи ж портативного комп’ютера. Гарні швидкості, стабільна робота + ефективне охолодження — козирі даної моделі SSD.
Орієнтовна вартість версії накопичувача на 1 ТБ — 2850 гривень
Продукт надано пресслужбою Patriot в Україні